Aktuality
Každý sám a predsa spoločne

Každý sám a predsa spoločne

City Nature Challenge vždy bola a je o spájaní ľudí s prírodou. V období pandémie pobyt vonku prepojený s prírodou pomáha zmierniť nepriaznivé dopady stresu. Projekt prepája občanov a prírodovedcov z celého sveta, ktorí sa podieľajú na dokumentovaní biodiverzity. Rozvíjať zmysel pre komunitu je v týchto neistých časoch dôležitejšie ako kedykoľvek predtým.

V súvislosti s pandémiou COVID-19 nastalo niekoľko zmien programu City Nature Challenge. Od minulého roka je City Nature Challenge zameraná viac na spoluprácu než na súťaž medzi mestami. Výzva umožňuje obyvateľom miest dokumentovať biodiverzitu v ich bezprostrednom okolí.

Verejné zdravie je prioritou, preto prosíme účastníkov rešpektovať platné opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19. Myslite na vlastnú bezpečnosť a zároveň bezpečnosť ostatných. Všímajte si okolie a nevystavujte sa akémukoľvek riziku v snahe niečo odfotiť.

Za všetkých organizátorov a partnerov City Nature Challenge 2021 v Bratislave vopred ďakujeme, že dodržiavate pravidlá ochrany prírody a správate sa ohľaduplne k prírode. V prírode nenechávame to, čo tam nepatrí a z prírody si neberieme to, čo patrí do prírody.